Yılmaz ve Kurt’un girişleri yasaklandı, ‘yasaklı göçmen’ ilan edildi – Gazedda

Bakanlar Kurulu, Türkiye‘de “suç örgütü kurmak, yağma, yaralama” gibi suçlardan 66 yıl ceza alan ve geçtiğimiz yıl yeniden yargılama talep edince 32 yıllık cezadan beraat eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet..

Yılmaz ve Kurt’un girişleri yasaklandı, ‘yasaklı göçmen’ ilan edildi – Gazedda
Son Güncelleme: Whatsapp

Bakanlar Kurulu, Türkiye‘de “suç örgütü kurmak, yağma, yaralama” gibi suçlardan 66 yıl ceza alan ve geçtiğimiz yıl yeniden yargılama talep edince 32 yıllık cezadan beraat eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin “Kahraman” dediği Kürşat Yılmaz’ın kktc’ye girişini yasakladı.

Bakanlar Kurulu, Polis Genel Müdürlüğü’nden gelen rapordaki gerekçeler doğrultusunda, 1960 Giresun doğumlu TC vatandaşı Yakup Kürşad Yılmaz ve 1985 Susurluk doğumlu TC vatandaşı Erol Kurt’un KKTC’ye girişlerinin yasaklanması ve “Yasaklı Göçmen” ilan edilmelerine karar verdi.

İki ismin “Yasaklı Göçmen” ilan edilmesine ilişkin Resmi Gazete’deki karar şöyle;ozgur_gazete_kibris_kursat_yilmaz_kktc_ye_girisi_yasaklandi3

Yılmaz Ocak 2023’de adadaydı

Yılmaz’ın Twitter hesabından 23 Ocak 2023 tarihinde paylaşılan bir fotoğrafta, Kıbrıs Lefkoşa’daki Alparslan Türkeş Müze Evi’nde, Türkeş’in mumdan yapılmış heykelinin yanında görülüyor.

 

Bugün Kıbrıs gazetesi 19 Ocak 2023 tarihli manşetinde konuyu gündeme böyle taşımıştı

Kürşat Yılmaz kimdir?

Türk “mafya lideri” ve ülkücü olarak anılan Yakup Kürşad Yılmaz,12 Eylül Darbesi’nden önce Ülkücü Gençler Derneği’nde yöneticilik yaptı. Banker Kastelli olarak bilinen Cevher Özden’i vurulmasından dolayı olaydan dolayı cezaevine girdi.

Türk hapishanelerinden toplamda 3 kez (1994, 1997, 1998) kaçtıktan sonra 1998’de Bulgaristan’da tutuklandı.

2005 yılında Endüstri Holding’in yağmalanması nedeniyle tutuklandı.

Eski Kuşadası Belediye Başkanı Lütfi Soyulcu’nun 1995’te öldürülmesi olayını düzenlemekten ve çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek, nitelikli yağma, tehdit, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma gibi suçlardan 66 yıl hapis cezası aldı. 2021 yılında avukatlarının yeniden yargılanma talebi sonrasında 30 Ekim 2021 tarihinde tahliye edildi.

Kaynak : Gazeddakıbrıs

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.