Yeni Malatyaspor’da iki futbolcu, sözleşmesini tek taraflı feshetti

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ili daha etkileyen deprem felaketi nedeniyle ligden çekilme kararı alan Yeni Malatyaspor’da iki ayrılık yaşandı. Futbolcular Doğukan Emeksiz ve Arda Şengül, sözleşmelerini tek taraflı feshettiğini açıkladı…

Yeni Malatyaspor’da iki futbolcu, sözleşmesini tek taraflı feshetti
Son Güncelleme: Whatsapp

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ili daha etkileyen deprem felaketi nedeniyle ligden çekilme kararı alan Yeni Malatyaspor’da iki ayrılık yaşandı. Futbolcular Doğukan Emeksiz ve Arda Şengül, sözleşmelerini tek taraflı feshettiğini açıkladı.

Yeni Malatyaspor deprem nedeniyle ödemelerin gecikmesinden dolayı Doğukan Emeksiz ve Arda Şengül’ün sözleşmelerini tek taraflı feshettiğini açıkladı. Malatyaspor ayrıca, bu oyunculara, “Bu vefasızlığı asla unutmayacağız” diyerek tepki gösterdi.

TFF 1. Lig’den çekildiğini açıklayan Yeni Malatyaspor’da sözleşmesini tek taraflı fesheden Doğukan Emeksiz kulübüne yanıt verdi.

Yeni Malatyaspor tarafından yapılan açıklama

Kulüpten yapılan açıklamada, şöyle denildi:

“İlimizde yaşanan deprem sonrasında çok büyük bir afetin içerisinde kaldık. Futbolcumuz Ahmet Eyüp Türkaslan’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık ve bu süreçte ligden çekilme kararı aldık. 13.02.2023 Pazartesi günü ödemesi yapılacak olan ancak deprem dolayısıyla geciken ödemeleri beklemeyen Doğukan Emeksiz ve Arda Şengül, kulüplerine ve bu şehre büyük bir vefasızlık yaparak, sözleşmelerini tek taraflı olarak fesih ettiler. Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyacımız olan şu dönemde yaptıkları bu vefasızlığı asla unutmayacağız.”

Doğukan Emeksiz’in Yeni Malatyaspor’a yanıtı

“Belirtmek isterim ki, ülkemizde yaşanan deprem felaketinden 1 ay önce yasal hakkımı kullanarak kulübümün üzerine düşen yükümlülüklerini yerine getirmesini, aksi halde sözleşmemi feshedeceğime yönelik ihtarname gönderdim. İhtarnameden haberdar olan kulüp başkanımız bana ağza alınmayacak küfürler etti ve kadro dışı bırakacağı konusunda tehdit etti. Ben sükuntimi koruyarak işimi yapmaya devam ettim. Kulübün verilen 30 günlük süre içerisinde yükümlülüklerini yerine getirmedi. Buna rağmen yaşanan deprem felaketi nedeniyle Kulüp Başkanı Ahmet Yaman’ı arayarak sezon sonuna kadar kulübümde kalıp, bir kuruş bile almadan sezon sonuna kadar savaşacağımı söyledim. En doğru kararın bu olacağını düşündük. Gelinen süreçte Yeni Malatyaspor’un ligden çekileceğini bildirmesi ve bunun kesinleşmesi nedeniyle fesih hakkımın son gününde fesih hakkımı kullandım. Eğer Yeni Malatyaspor lige devam etseydi, kesinlikle sözleşmemi feshetmeyecek ve orada sezonu tamamlayacaktım. Aynı zamanda takım ligden çekildiği için sın 3 ayı kalan sözleşmem otomatik olarak sona erdi. Bu nedenle Yeni Malatyaspor’un yapmış olduğu bu karalama kampanyasından dolayı son derece üzgün olduğumu belitirim.”

Kaynak : t24.com.tr

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.