Tarkan’dan “deprem” paylaşımı: Yardıma koşanlar ateşe veriliyor

Maraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen iki depreme ilişkin açıklama yayınlayan sanatçı Tarkan,  yardımların engellenmesine tepki gösterdi. “İnanılır gibi değil” Tarkan, sosyal paylaşımda şunları söyledi: “Yaşanılan deprem..

Tarkan’dan “deprem” paylaşımı: Yardıma koşanlar ateşe veriliyor
Son Güncelleme: Whatsapp

Maraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen iki depreme ilişkin açıklama yayınlayan sanatçı Tarkan,  yardımların engellenmesine tepki gösterdi.

“İnanılır gibi değil”

Tarkan, sosyal paylaşımda şunları söyledi:

“Yaşanılan deprem felaketini ben de herkes gibi büyük üzüntü ve gözyaşlarımla izledim, izliyorum.

“Biliyorum çok kez altı çizildi ama ben de söylemeden edemeyeceğim. Deprem ülkesi olan memleketimizde yetkili merciler, bilim insanlarının uyarılarına kulak verseydi ve gerekli önlemler önceden alınsaydı depremin verdiği tahribat bu boyutta yaşanmayacaktı. İhmalkârlığın bedelini bu millet yine canıyla ödedi.

“Milletçe içimiz yanarken, herkes tek yürek olmuşken, arama kurtarma ekipleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaş günlerdir canla başla umutların sönmemesi için mücadele ederken, yetkililerden kimse samimi bir üzüntüyle elini kalbine, vicdanına koyup kabul etmiyor bu sonucun hatalarını, ihmalkârlığını. Aksine binlerce insanın ölümünden sorumlu olanlar değil yardıma koşanlar ateşe veriliyor. İnanılır gibi değil…Çok yazık… Milletimiz bunu hak etmiyor.”

(EMK)

Kaynak : bianet.org

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.