Sözcü yazarı Cansen: Bana göre “denetimli başkanlık”, “güçlendirilmiş parlamenter” sistemden daha iyidir

Sözcü yazarı Ege Cansen, bugünkü yazısında “Mutlaka tasfiye edilmesi gereken şey ‘başkanlık sistemi’ değil bu ‘yandaş zenginleştirme’ düzenidir. Bana göre ‘denetimli başkanlık’, ‘güçlendirilmiş parlamenter’ sisteminden daha iyidir” ifadelerini yayımladı. Ege..

Sözcü yazarı Cansen: Bana göre “denetimli başkanlık”, “güçlendirilmiş parlamenter” sistemden daha iyidir
Son Güncelleme: Whatsapp

Sözcü yazarı Ege Cansen, bugünkü yazısında “Mutlaka tasfiye edilmesi gereken şey ‘başkanlık sistemi’ değil bu ‘yandaş zenginleştirme’ düzenidir. Bana göre ‘denetimli başkanlık’, ‘güçlendirilmiş parlamenter’ sisteminden daha iyidir” ifadelerini yayımladı.

Ege Cansen, başkanlık sistemi AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile özleştiği için muhalefetin sistemi tasfiye kararı aldığını belirtti. Cansen, “Soruyorum: Cumhurbaşkanlığı sistemine geçilmeden önce Erdoğan Cumhurbaşkanı, Davutoğlu ve Yıldırım Başbakan iken ülke daha iyi mi yönetiliyordu?” diye sordu.

Ege Cansen, Türkiye’nin “bakanlık paylaşımına” ve ortakların “veto yetkisine” sahip olduğu bir hükümete değil, tutarlı bir yönetim erkine ihtiyacı var olduğunu yazarak “Mutlaka tasfiye edilmesi gereken şey ‘başkanlık sistemi’ değil bu ‘yandaş zenginleştirme’ düzenidir. Bana göre ‘denetimli başkanlık’, ‘güçlendirilmiş parlamenter’ sisteminden daha iyidir”  ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın

Kaynak : T24.com.tr

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.