Prof. Dr. Ahmet Ercan: Yönetim, Kuzey Marmara’da her an deprem olacakmış gibi şehirleri hazırlamalı, halk ise hiç deprem olmayacakmış gibi yaşamını sürdürmeli

Deprem bilimci, jeofizik yüksek mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, “Yönetim, Kuzey Marmara’da her an M7,5 deprem olacakmış gibi İstanbul, Tekirdağ, Yalova, Bursa, Kocaeli, Balıkesir’i hazırlamalı. Halk ise hiç deprem..

Prof. Dr. Ahmet Ercan: Yönetim, Kuzey Marmara’da her an deprem olacakmış gibi şehirleri hazırlamalı, halk ise hiç deprem olmayacakmış gibi yaşamını sürdürmeli
Son Güncelleme: Whatsapp

Deprem bilimci, jeofizik yüksek mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, “Yönetim, Kuzey Marmara’da her an M7,5 deprem olacakmış gibi İstanbul, Tekirdağ, Yalova, Bursa, Kocaeli, Balıkesir’i hazırlamalı. Halk ise hiç deprem olmayacakmış gibi olağan yaşamını sürdürmeli” açıklamasında bulundu.

Prof. Dr. Ercan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada insanların deprem olmayacakmış gibi yaşamına devam etmesi ve yönetimin Kuzey Marmara için gerekli önlemleri alması gerektiğini belirtti.

Ercan paylaşımında şunları ifade etti:

“Deprem korkutmaları saçanları dinleyip yaşarken ölmeyin”

“24 yıl boşuna geçti. Yönetim, Kuzey Marmara’da her an M7,5 deprem olacakmış gibi İstanbul, Tekirdağ, Yalova, Bursa, Kocaeli, Balıkesir’i hazırlamalı. Halk ise hiç deprem olmayacakmış gibi olağan yaşamını sürdürmeli. Deprem korkutmaları saçanları dinleyip yaşarken ölmeyin.”  

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, başka bir paylaşımında da Kahramanmaraş merkezli depremlerde evleri yıkılan vatandaşlara uyarıda bulunarak, “Deprem gören 11 ilimizdeki değerli yurttaşlarımız! Eğer yıkılan evinizi aynı yerde dikmeye kalkarlarsa asla onaylamayın. Tepelere, dağlara doğru çekilin. Bu savaştan da beter bir olay. İçimiz kan ağlıyor. Büyük sıkıntılar çekeceğiz. Ancak, hep birlikte el ele ayağa kalkacağız” dedi.  

Kaynak : t24.com.tr

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.