Polis okulunda öğrenim gören öğrenciler, gönüllü donör olabilmek için numune verdiler

Polis Okulu Müdürlüğü’nde temel eğitim gören polis ve itfaiye aday adaylarının, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı aracılığıyla Dünya İlik Bankası’na gönderilmek üzere swap örnekleri alındı. Polis Basın..

Polis okulunda öğrenim gören öğrenciler, gönüllü donör olabilmek için numune verdiler
Son Güncelleme: Whatsapp

Polis Okulu Müdürlüğü’nde temel eğitim gören polis ve itfaiye aday adaylarının, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı aracılığıyla Dünya İlik Bankası’na gönderilmek üzere swap örnekleri alındı.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Vakıf Koordinatörü Servet Özeralp ve Koordinator Yardımcısı Suzan Gürel tarafından gönüllülük esasına göre yapılan numune alımı öncesinde vakfın kuruluş amacı ve nasıl donör olunabileceği konusunda bilgi verildi.

2001 yılında kurulan Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı, 2001 yılında toplumu kanser konusunda bilinçlendirme ve kanserle savaşa katkı amacıyla faaliyet gösteriyor.

Kemal Saraçoğlu Vakfı, Dünya İlik Bankası üyesi olarak ülkede ve dünyada ilik nakline ihtiyaç duyan hastalar için gönüllü donör kaydı yapıyor.

BRTK

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.