Nomura: Çin’in ekonomik toparlanması yavaş başladı

Nomura’nın Çin Ekonomisti Ting Lu Çin’in ekonomik toparlanmasının ılımlı bir başlangıç ​​yaptığını söyledi. Ekonomistin raporuna göre ön veriler, anakara Çin’in Covid kontrollerini Aralık ayı başında sonlandırmasına rağmen, genel büyümenin henüz başlamadığını..

Nomura: Çin’in ekonomik toparlanması yavaş başladı
Son Güncelleme: Whatsapp

Nomura’nın Çin Ekonomisti Ting Lu Çin’in ekonomik toparlanmasının ılımlı bir başlangıç ​​yaptığını söyledi.

Ekonomistin raporuna göre ön veriler, anakara Çin’in Covid kontrollerini Aralık ayı başında sonlandırmasına rağmen, genel büyümenin henüz başlamadığını göstetiyor.

Örneğin, Ocak ayına ait resmi kredi verileri, işletmelere verilen kredilerde yıldan yıla büyüme, ancak hanehalkına verilen kredilerde keskin bir düşüş gösterdi.

Brexit'in İngiltere ekonomisine maliyeti açıklandı

Brexit’in İngiltere ekonomisine maliyeti açıklandı

Nomura’nın Çin Ekonomisti Ting Lu yayınladığı bir raporda, “Karışık veriler, piyasaların bu yıl büyüme konusunda çok fazla yükselişe geçmemesi gerektiğine dair net bir mesaj veriyor” dedi.

Nomura’nın Şubat ayı ortası verilerine dayanan raporunda, şehirlerdeki karayolu ve metro trafiğinin 2019′da yeniden salgın öncesi seviyelerin üzerine çıktığı belirtildi. Raporda, yük taşımacılığındaki cironun bir yıl öncesine göre hala düşük olduğu belirtildi.

Pinpoint Asset Management başkanı ve baş ekonomisti Zhiwei Zhang, Ocak ayı kredi verileriyle ilgili bir notta, ”İşsizlik oranı hala yüksek ve bu da hanehalkı güvenini zayıf tutuyor. Önümüzdeki aylarda hanehalkı güveninin de iyileşmesini beklerdim, ancak bu muhtemelen kademeli bir süreç olacak.” dedi.

 

Kaynak : CNN

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.