Migros: Depremlerde 22 çalışanımızı kaybettik; 66 mağazamız kullanılamaz hale geldi

Zincir marketlerden Migros, 6 Şubat Pazartesi gerçekleşen, 10 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerde 22 çalışanlarının hayatını kaybettiğini açıkladı. Migros’tan KAP’a yapılan açıklamaya göre, deprem bölgesinde bulunan 228 mağazanın 66’sı kullanılamaz..

Migros: Depremlerde 22 çalışanımızı kaybettik; 66 mağazamız kullanılamaz hale geldi
Son Güncelleme: Whatsapp

Zincir marketlerden Migros, 6 Şubat Pazartesi gerçekleşen, 10 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerde 22 çalışanlarının hayatını kaybettiğini açıkladı.

Migros’tan KAP’a yapılan açıklamaya göre, deprem bölgesinde bulunan 228 mağazanın 66’sı kullanılamaz hale geldi.

Migros’tan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“45 TIR dolusu yardım malzemesi bölgeye sevk edildi”

“Migros ailesi olarak, 6 Şubat 2023 günü yaşanan depremlerde, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı dilerken, depremden etkilenen ve yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.

Bölgedeki çalışma arkadaşlarımızdan 22’sini kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Vefat eden çalışma arkadaşlarımızın ailelerine ve depremden etkilenen çalışma arkadaşlarımıza destek sağlıyoruz.

“20 bin kişiye sıcak yemek servisi yapıldı”

Migros ailesi, sahip olduğu imkanlarla deprem felaketinin yaralarını sarmak için ilgili devlet kurumlarıyla koordineli bir şekilde tüm gücüyle çalışmaktadır. Deprem günü sabahı, hızlı bir refleksle 12 acil yardım tırımız Kızılay koordinasyonunda bölgeye ulaştırılmak üzere yola çıkarılmıştır. Bunun yanı sıra, ilgili bakanlıklarca başlatılan “Deprem Yardımlaşma Seferberliği”ne katılım sağlanmıştır. Bu kapsamda, Migros Sanal Market üzerinden yardım yapılmasına imkan veren uygulamanın hızla devreye alınmasıyla, müşterilerimiz tarafından verilen yardım siparişleri AFAD’ın koordinasyonunda, herhangi bir ticari amaç olmaksızın deprem bölgelerine ulaştırılmaktadır. Şu ana dek toplam 45 TIR dolusu yardım malzemesi bölgeye sevk edilmiş olup, ayrıca 15 yardım TIR’ı da AFAD’ın koordinasyonunda ihtiyaç planlaması yapılarak peyderpey bölgeye ulaştırılmaktadır. Bunun yanı sıra İskenderun ve Kahramanmaraş’ta Kızılay koordinasyonunda bugüne kadar 20 bine yakın kişiye şirketimiz tarafından sıcak yemek servisi yapılmıştır.

Halka açık bir şirket olmanın gereği olarak ve paydaşlarımızdan gelen sorulara yanıt vermek adına belirtmek isteriz ki, 31 Ocak 2023 itibarıyla ülke genelinde 2.927 mağazası bulunan Şirketimizin depremden etkilenen 10 ilimizde tamamı kiralık ve sigortalı olan 228 mağazası bulunmaktadır ve mevcut durumda bunların 66’sının kullanılamaz durumda olduklarını değerlendiriyoruz. 

Yaşanan felaket nedeniyle tüm milletimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi sunar, baş sağlığı diler ve deprem sebebiyle oluşan tüm yaralarımızın hızlıca sarılmasını temenni ederiz. Yaşanan zorlukların üstesinden hep birlikte geleceğimize inanıyoruz.”

Kaynak : T24.com.tr

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.