Malatya Valiliği’nden idari izin duyurusu

* Fotoğraf: Anadolu Ajansı, Kaynak: Mezopotamya Ajansı. Malatya Valiliği, 6 Şubat depremlerine ilişkin sağlık, güvenlik, acil çağrı gibi kritik görev alanları hariç kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, kronik rahatsızlığı..

Malatya Valiliği’nden idari izin duyurusu
Son Güncelleme: Whatsapp

* Fotoğraf: Anadolu Ajansı, Kaynak: Mezopotamya Ajansı.

Malatya Valiliği, 6 Şubat depremlerine ilişkin sağlık, güvenlik, acil çağrı gibi kritik görev alanları hariç kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, kronik rahatsızlığı bulunan, hamile ve 10 yaş altı çocuğu olan kadın personellerin ikinci bir talimata kadar idari izinli sayıldığını duyurdu.

Valilik tarafından dün (19 Şubat) duyurulan yazılı açıklamada şöyle dendi:

“06.02.2023 tarihinde meydana gelen depremler sebebiyle olağanüstü hal ilan edilen illerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan mezkûr tarihten geçerli olmak üzere idari izinli sayılacaklar veya uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma usullerine tabi tutulacakların belirlenmesine ilişkin hususlar; afetten etkilenme durumlarına göre, gerekli tedbirler alınarak hizmetlerin aksatılmaması kaydıyla İl Valilerince değerlendirileceği belirtilmiştir.

İkinci bir talimata kadar

“Valilik Makamınca yapılan değerlendirmede; sağlık, güvenlik, acil çağrı gibi kritik görev alanları hariç olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, kronik rahatsızlığı olan, hamile ve 10 yaş altı çocuğu olan kadın personel ikinci bir talimata kadar idari izinli sayılmıştır.

“Uzaktan çalışma ve dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma usulleri ise kamu kurum ve kuruluşlarının fiziksel iyileştirmeleri sağlanana kadar yeteri kadar personelle hizmet aksamayacak şekilde kurum amirlerince belirlenen usullerle yürütülmesi hususunda; kamuoyunun bilgisine sunulur.”

(TY)

Kaynak : Bianet.org

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.