Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı yardım tırı Kahramanmaraş’a ulaştı

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı, Türkiye’de meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından başlattığı yardım kampanyası çerçevesinde toplanan ayni yardımların Kahramanmaraş’a ulaştığını duyurdu. Kızılay, “Yanındayız Türkiye” sloganıyla başlattığı yardım kampanyasının devam ettiğini, AFAD..

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı yardım tırı Kahramanmaraş’a ulaştı
Son Güncelleme: Whatsapp

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı, Türkiye’de meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından başlattığı yardım kampanyası çerçevesinde toplanan ayni yardımların Kahramanmaraş’a ulaştığını duyurdu.

Kızılay, “Yanındayız Türkiye” sloganıyla başlattığı yardım kampanyasının devam ettiğini, AFAD ve Kızılay tarafından açıklanan ihtiyaç listesindeki insani yardım malzemelerinin Lefkoşa’da Kızılay Genel Merkezi’ne teslim edilebileceğini bildirdi.

Tekstil, gıda, hijyen ve barınma konularında ihtiyaçları listeleyen Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı, ikinci el kıyafetlerin tasnif ve temizliklerinin sağlanmasının operasyonel olarak güç olması nedeniyle kullanılmamış tekstil yardımı yapılması çağrısında bulundu.

– İnsani yardım malzemeleri, Türk Kızılayı yetkilileri tarafından teslim alındı

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, depremzedeler için başlatılan kampanya kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı temsilcisi Şerife Tutku Cevizi’nin refakat ettiği yardım tırındaki insani yardım malzemelerinin, Türk Kızılayı’nın Kahramanmaraş’taki deposunda Türk Kızılay yetkilileri tarafından teslim alındığı kaydedildi.

“Yanındayız Türkiye” sloganıyla devam eden kampanya için AFAD ve Türk Kızılay’ın uyarıları anımsatılan açıklamada, yardım yapacak kişilerin “ikinci el” kıyafetlerin tasnif ve temizliklerinin sağlanmasının operasyonel olarak güç olması nedeni ile kullanılmamış battaniye, kışlık kıyafet ve ayakkabı gibi ürünleri göndermelerinin daha uygun olacağını belirtildi.

Ayni yardım ihtiyaç listesi şu şekilde verildi:

“Tekstil: İçlik, bere, bot, atkı, kaban, eldiven, çorap, iç çamaşırı, yağmurluk
yatak, yorgan, battaniye, yastık, uyku tulumu
Gıda: Bebek maması, kumanya (pişirme gerektirmeyen), kuru gıda, içme suyu
Hijyen: Çocuk bezi, kadın pedi, ıslak mendil, dezenfektan, kolonya
Barınma: Kışlık çadır, shelter (prefabrik, ahşap, konteyner), ısıtıcı”

BRTK

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.