Kral Charles, deprem yardımı hazırlayan Türk ve Suriyeli gönüllüleri ziyaret etti

15.02.2023 15:15 Haber Kaynağı: DHA Kral Charles, dün Londra’nın Hounslow bölgesinde gelen yardımları hazırlayan Türkleri ziyaret etti. Buckingham Saray’ından konuyla ilgili yapılan açıklamada “Majesteleri Hounslow’da, Türkiye’de afetten etkilenen insanlar için..

Kral Charles, deprem yardımı hazırlayan Türk ve Suriyeli gönüllüleri ziyaret etti
Son Güncelleme: Whatsapp

Kral Charles, dün Londra’nın Hounslow bölgesinde gelen yardımları hazırlayan Türkleri ziyaret etti. Buckingham Saray’ından konuyla ilgili yapılan açıklamada “Majesteleri Hounslow’da, Türkiye’de afetten etkilenen insanlar için yiyecek, battaniye ve sıcak tutan kıyafetleri toplayan, paketleyen ve nakliyesini organize eden gönüllülerle buluştu. Toplum merkezi, Batı Londra’daki Türk diasporası için kültürel ve sosyal etkinlikler düzenlemektedir ve buradaki gönüllüler bugüne kadar, battaniyeler ve kışlık giysiler de dahil olmak üzere 100’den fazla yardım paletinin toplanmasını koordine etti” denildi. Merkezdeki gönüllüler, Kral Charles’a çay ikram etti.

Kral Charles’ın Trafalgar Meydanı’nda, Suriye topluluğu üyelerinin bir araya gelebileceği geçici bir Suriye topluluğu çadırı olan Suriye Evi’ni kurduğu belirtildi.

Kaynak : CNN

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.