Kendisine emanet edilen jeneratörü sattı. Zanlı 1 gün tutuklu kalacak – Kıbrıs Manşet

İskele ve Lefkoşa’da uyuşturucu operasyonu: 4 tutuklu var Evrim Kamalı Kıbrıs Manşet Özel Haber Sahtekarlıkla Para Temini ve Emanetçi Tarafından Sirkat suçlarından tutuklanan zanlı  Hüseyin Ergil mahkeme huzuruna çıkarıldı. Mahkemede..

Kendisine emanet edilen jeneratörü sattı. Zanlı 1 gün tutuklu kalacak – Kıbrıs Manşet
Son Güncelleme: Whatsapp


İskele ve Lefkoşa’da uyuşturucu operasyonu: 4 tutuklu var

Evrim Kamalı

Kıbrıs Manşet Özel Haber

Sahtekarlıkla Para Temini ve Emanetçi Tarafından Sirkat suçlarından tutuklanan zanlı  Hüseyin Ergil mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Emre Yel, olguları aktardı. Polis, huzurda bulunan Zanlı Hüseyin Ergil’in Sahtekarlıkla Para Temini ve Emanetçi Tarafından Sirkat suçları ile ilgili methaldar olduğunu söyledi. Polis, 20.01.2023 tarihinde Lefkoşa’da,aynı yerde sakin Hüseyin Ergıl’in, satışını gerçekleştirmek için Lefkoşa’da sakin Gülçin Kılıç’tan emaneten almış olduğu “220V Elp5-50” marka jeneratörü kendisine ait olduğunu söyleyip kimliği henüz tespit edilemeyen bir şahsa 9000TL karşılığında satmak süretiyle Sahtekarlıkla Para Temin ettiğini belirtti. Polis, 13 Mart 2023 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesinden Zanlı aleyhinde derdest emri temin edildiğini söyledi. Polis, 24 Mayıs 2023 tarihinde zanlının Lefkoşa’da tespit edilerek Lefkoşa Kaza Mahkemesinden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını belirtti. Polis, zanlının mesele ile ilgili olarak gönüllü ifadesinin temin edildiğini ve mesele ile başlatılan tahkikatın bu aşamada tamamlanmamış olup alınacak ifadeler ve alınan ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğinden zanlının aleyhinde 1 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının 1 gün tutuklu kalmasına emir verdi.   

Kaynak : Adli Haber

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.