Kemal Kılıçdaroğlu “Beşli Çete”ye 418 milyarlık kamu alacağını hatırlattı

Çsrşamba gecesi, ATV, Fox TV, Kanal D, Kanal 7, Show TV, Star TV, TRT 1 ve TV8’nin  “Türkiye Tek Yürek” başlığıyla AFAD ve Kızılay’a ulaştırılmak üzere düzenlenen “bağış” kampanyasında, “rekorlar” kıran..

Kemal Kılıçdaroğlu “Beşli Çete”ye 418 milyarlık kamu alacağını hatırlattı
Son Güncelleme: Whatsapp

Çsrşamba gecesi, ATV, Fox TV, Kanal D, Kanal 7, Show TV, Star TV, TRT 1 ve TV8’nin  “Türkiye Tek Yürek” başlığıyla AFAD ve Kızılay’a ulaştırılmak üzere düzenlenen “bağış” kampanyasında, “rekorlar” kıran “Beşli Çete” Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerinden kurtulmayı başaramadı.

“Beşli Çete” olarak adlandırılan Cengiz Holding, Limak Holding, Kalyon Grup, Kolin Holding ve Makyol Grubu Erdoğan’ın Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığında, kamu ihalelerinin hemen hepsini “açık eksiltme” yöntemi uygulanmaksızın alarak kısa zamanda büyük bir servete ulaşmıştı. Kemal Kılıçdaroğlu bu şirketleri de içeren özel bir sermaye grubuna AKP döneminde kamudan 418 milyar dolar büyüklüğünde bir gelir transfer edildiğini gösteren bir rapor hazırlatmış ve iktidara geldiklerinde “Beşli Çete”nin yatırımlarını kamulaştırmayı hedefledikleri açıklamıştı.

TIKLAYIN-Kılıçdaroğlu: Beşli çetenin yatırımlarını kamulaştıracağız

Kılıçdaroğlu bir maaşını bağışladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Çarşamba gecesi yürütülen bağış özel programına kendisi de katılıp bir maaşını bağışlarken, bu özel şirketler grubuna aktarıldığı iddia edilen miktara oranla çok küçük kalan ancak bağış kampanyasını yürüten kanallarca çok “cömert” bulunan katkıları Twitter hesabından alaycı bir biçimde eleştirdi. Haber yayına hazırlanırken Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı 2 Milyon kere görüntülenmiş, 21,8 bin kere yeniden paylaşılmış, 131,3 bin beğeni almıştı. 

(AEK)

Kaynak : Bianet.org

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.