Kamu-Sen: Unutmamalıdır ki katkı ve dayanışma kişisel irade ile yapılan bir eylemdir

Kamu-Sen’in açıklamasının tamamı şu şekilde: Türkiye Cumhuriyetin de yaşanan deprem sonrasında büyük felaket yaşanmış olup gerek T.C. vatandaşı, gerekse K.K.T.C. vatandaşı olup vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar..

Kamu-Sen: Unutmamalıdır ki katkı ve dayanışma kişisel irade ile yapılan bir eylemdir
Son Güncelleme: Whatsapp

Kamu-Sen’in açıklamasının tamamı şu şekilde:

Türkiye Cumhuriyetin de yaşanan deprem sonrasında büyük felaket yaşanmış olup gerek T.C. vatandaşı, gerekse K.K.T.C. vatandaşı olup vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.

Sendikaların yapmış olduğu toplantıda depremin yaratmış olduğu yıkım ve zararları telafi etme adına sendikalarımız üzerine düşen mükellefiyetlerini (maddi-manevi) yerine getirmek için gerekli adımları atmış olup bundan sonra ki süreçte de atmaya devam edecektir.

Kıbrıs için uyardı: 7 ve üzeri büyük depremler olabilir

Yapılacak yardımlarda her kesimden birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olunması büyük önem arz etmektedir.

Sendikalarımızın ve Kıbrıs Türk halkı depremzedelere imkân çerçevesin de ve gönüllülük yasasına dayalı olarak katkı koymuştur. Bundan sonra da ayni şekilde katkı koymaya devam edecektir. Bu çerçevede Kıbrıs Türk halkı hazır olduğunu göstermiştir.

Unutmamalıdır ki katkı ve dayanışma kişisel irade ile yapılan bir eylemdir. O yüzden yasa gücünde kararın çıkarılmasını ve tüm kesintilerin orantısız ve adaletsiz kesinti yapılmasını doğru bulmuyoruz. Böylesine önemli bir konunun K.K.T.C. meclisinde yasa ile düzenlenmesi doğru olacaktır. Daha önce ki tecrübelerimiz doğrultusunda yapılacak olan kesintilerin doğru adresi gideceği konusunda şüphelerimiz bulunmaktadır.

Kaynak : Gündem Kıbrıs

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.