İş Bankası’ndan ‘borç silme’ ve ‘öteleme’ kararı

İş Bankası, deprem bölgesinde hayatını kaybeden müşterilerinin bireysel kredi borçlarını silme, gerçek kişiler ile KOBİ’lere verilen kredileri ise altı ay faizsiz öteleme kararı aldı. İş Bankası Grubu, depremzedelere yönelik ihtiyaçların..

İş Bankası’ndan ‘borç silme’ ve ‘öteleme’ kararı
Son Güncelleme: Whatsapp

İş Bankası, deprem bölgesinde hayatını kaybeden müşterilerinin bireysel kredi borçlarını silme, gerçek kişiler ile KOBİ’lere verilen kredileri ise altı ay faizsiz öteleme kararı aldı.

İş Bankası Grubu, depremzedelere yönelik ihtiyaçların karşılanabilmesine katkı sağlamak, bölgeye kalıcı destek vermek üzere ‘Biz Beraberiz, Yalnız Değilsiniz’ adını verdiği geniş kapsamlı afet yardım paketini duyurdu.


Kredi borçları silinecek

Bölgedeki yardımları organize eden Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) toplam 1 Milyar liralık bağış yapma kararı alan banka, depremlerde hayatını kaybeden müşterilerinin tüm bireysel kredi, ek hesap ve kredi kartı borçlarını anapara dahil olmak üzere silecek. 

Banka ayrıca, depremde ağır hasara uğrayan Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye illeri ile İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde, gerçek kişiler ile KOBİ’lere ve bu ölçekten küçük olan ticari işletmelere kullandırmış olduğu tüm bireysel ve ticari kredilerin ödemelerini 31 Ağustos 2023’e kadar altı ay süreyle faizsiz olarak öteledi.

Darüşşafaka’da eğitim imkânı

Banka, depremzede çocukların eğitimine de katkı sunmak amacıyla, 2023-2024 ve 2024-2025 yılı eğitim dönemleri için Darüşşafaka’da okumaya hak kazanacak öğrencilerin eğitim hayatı boyunca oluşacak masraflarını karşılayacak.

Bağışlar faizsiz taksitlendiriliyor 

AFAD, Türk Kızılayı, AKUT ve Ahbap Derneği’ne İş Bankası’nın tüm kredi kartlarıyla yapılacak bağışlar faizsiz olarak altı ay taksitlendirilebilecek. Kredi kartı sahipleri, taksitlendirmeyi İşCep, Maximum Mobil, Maximum İşyerim ve İnternet Şube üzerinden gerçekleştirebilecek.    

Kaynak : Diken.com.tr

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.