Hürriyet, altı yaşındaki kayıp çocuk için ‘Ölmüş’ diye haber yaptı, aile yalanladı

BİLAL ÇELİK [email protected] @bllcelik_ Hürriyet’in Kahramanmaraş depremlerinden bu yana kayıp altı yaşındaki Neval Akgöl’ün öldüğünü öne sürdüğü haber aile tarafından yalanlandı. Diken geçen perşembe günü, 6 Şubat’ta Hatay’ın Antakya ilçesindeki..

Hürriyet, altı yaşındaki kayıp çocuk için ‘Ölmüş’ diye haber yaptı, aile yalanladı
Son Güncelleme: Whatsapp

BİLAL ÇELİK

[email protected]

@bllcelik_

Hürriyet’in Kahramanmaraş depremlerinden bu yana kayıp altı yaşındaki Neval Akgöl’ün öldüğünü öne sürdüğü haber aile tarafından yalanlandı.

Diken geçen perşembe günü, 6 Şubat’ta Hatay’ın Antakya ilçesindeki evinin enkazından çıkarılıp ambulansa bindirildiğinden bu yana Neval’den haber alınamadığını duyurmuştu.

Bugün Hürriyet gazetesinde Musa Kesler imzasıyla çıkan bir haberde Neval’in Antakya’nın Narlıca Mahallesi’ndeki bir kimsesizler mezarlığına gömülü bulunduğu öne sürüldü. Habere göre anne Pınar Akgöl’den DNA örneği alınmış, bu DNA ile 50 numaralı mezara gömülü çocuğun DNA’sı eşleşmişti. Bunun üzerine aileye Neval’in öldüğü haber verilmişti.

Diken’e konuşan Pınar Akgöl haberi yalanladı. Akgöl, DNA örneği verdiğini ama henüz kendilerine bir sonucun ulaşmadığını dile getirdi.

Akgöl şunları söyledi: “Bize gelen hiçbir bilgi yok. Şu an savcılıklarla görüştük. Gitseniz bile mezarlığı açtırmazlar dediler, bu yüzden beklemedeyiz. Şu an elimizde hiçbir türlü eşleşme yok. Haberin doğru olduğunu düşünmüyorum. Bu haber bize gelmeden buralara ulaşacağını sanmıyorum.”

Ne olmuştu?

Altı yaşındaki Neval Akgöl, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilkinde Hatay’ın Antakya ilçesindeki evinden yaralı olarak kurtarılıp ambulansa bindirildi; ancak kendisinden bir daha haber alınmadı. Neval, 6 Şubat’tan beri kayıp çocuklardan sadece biri…

Ailesi, Neval’in hastaneye götürüldüğünden de şüpheli. Diken’e bilgi veren aile yakını, çocuğu ildeki hastanelerde bulamadıklarını belirtmişti. Aktarıldığına göre anne, çocuğunun kafasından yara aldığını ve sağ gözünün kapandığını gördü. Kızının ambulansa bindirildiğini anlatan anne, ne tarafa götürüldüğünü bilmiyor.

Bunun üzerine aile, çevre illerdeki kurumlara başvurdu ancak yine sonuç alamadı.

Neval’in Ankara’ya götürüldüğüne yönelik bilgi edinen aile, kentteki hastaneleri araştırdı. Ankara’daki hastanelerden de sonuç çıkmayınca aile, polise başvurdu. Ankara polisi de Neval’in izini bulamadı..

Altı yaşındaki Neval Akgöl’ün kaybolması Twitter’dan da duyurulmuş; bulunması için fotoğrafları paylaşılarak çağrılar yapılmıştı. Bu çağrılardan birini de CHP Ankara Milletvekili Levent Gök yapmıştı.

Depremzede çocuk kayıp: Altı yaşındaki Neval’den 17 gündür haber yok

Kaynak : Diken.com.tr

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.