Hatay’daki yıkım havadan görüntülendi – Gazedda

Maraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından adeta yerle bir olan gerçekleştiği Hatay, dün akşam da Defne ilçesindeki 6,4 büyüklüğündeki deprem ve devamında Samandağ ilçesindeki artçılarla sarsıldı. Ayakta kalan az hasarlı binalar da bu..

Hatay’daki yıkım havadan görüntülendi – Gazedda
Son Güncelleme: Whatsapp

Maraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından adeta yerle bir olan gerçekleştiği Hatay, dün akşam da Defne ilçesindeki 6,4 büyüklüğündeki deprem ve devamında Samandağ ilçesindeki artçılarla sarsıldı.

Ayakta kalan az hasarlı binalar da bu depremde yıkıldı, yollar ve köprüler zarar gördü.

Maraş ve Hatay merkezli depremlerin ardından Antakya ve Defne ilçelerinde yıkılan veya ağır hasarlı çok sayıda bina, AA‘nın dronelarıyla havadan  görüntülendi.

Tarihi yapılar da büyük zarar gördü

Kentte,  700 yıllık olduğu tahmin edilen Meryem Ana Ortodoks Kilisesi, İskenderun Latin Katolik Kilisesi, Antakya Protestan Kilisesi, Antakya Azizler Petrus ve Pavlus Rum Ortodoks Kilisesi, Antakya Sinagog‘u ve Habib-i Neccar Camii de büyük zarar gördü. Tarihi yapılardan bazıları ise tamamen yıkıldı.

Bölgede dünkü depremde yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığı, Maraş merkezli depremlere ilişkin çalışmaların ise devam ettiği belirtildi.

Kaynak : Gazeddakıbrıs

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.