Hatay’da plakasız araçlar: “Hükümet güç gösterisi yapıyor” – Evrim Kepenek

Çağdaş Hukukçular Derneği, Hatay’da İçişleri Bakanlığına bağlı kolluğun özel harekat birimleri olduğunu tahmin ettikleri üniformalı ve silahlı kişi ve grupların plakasız araçlarla kentte gezdiğini açıkladı. Hatay ilinde, İçişleri Bakanlığına..

Hatay’da plakasız araçlar: “Hükümet güç gösterisi yapıyor” – Evrim Kepenek
Son Güncelleme: Whatsapp

Çağdaş Hukukçular Derneği, Hatay’da İçişleri Bakanlığına bağlı kolluğun özel harekat birimleri olduğunu tahmin ettikleri üniformalı ve silahlı kişi ve grupların plakasız araçlarla kentte gezdiğini açıkladı.

ÇHD’liler, Sosyal medya hesaplarından İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı’nı da etiketleyerek , “Bu kişi ve gruplar kimdir? Hangi amaçla araçların plakaları sökülmüştür?” diye sordu.

“Çadıra ihtiyacımız var özel harekata değil” 

Konu hakkında bianet’e bilgi veren Samandağ’da yaşayan avukat Ali Can Süt, “Bu kişiler halka gönderilen yardım malzemelerini tüketiyor. Devlet bize yardım göndermedi fakat şimdi güç gösterisi yapmak üzere kendi askerlerini gönderdi” dedi.

Süt şunları belirtti:

“Depremin 3. gününe kadar buraya bir tek devlet yetkilisi gelmedi. Üçüncü günün sonunda devlet yetkililerini görmeye başladık.

“Şimdi bu askerleri ve özel harekatçıları göndermişler. Bu insanlar halkı tehdit ediyor burada, korku salıyorlar.

“En üst düzeyde başlatılan sindirme operasyonu burada kendisini bu silahlı kişilerce sürdürülüyor.

“En ufak bir meseleyi tartışmaya dönüştürüp, halka korku salıyorlar. Üstelik halkın sıraya girdiği yardım kuyruklarını da işgal ediyorlar.

“Bizim burada çadıra ihtiyacımız var. Bizim burada, tuvalete, gıdaya, güvenli yaşam alanlarına ihtiyacımız var, devlet buraya askerini, polisini yığıyor. Üstelik plakasız araçlarla güç gösterisi yapıyor.”

(EMK)

Kaynak : Bianet.org

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.