Gönyeli-Alayköy Belediyesi yapı denetimine başlıyor

Gönyeli-Alayköy Belediyesi, 1 Mayıs itibarıyla “Yapı Denetim Sistemini” uygulamaya başlıyor. Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gönyeli-Alayköy Belediyesi Belediye Meclisi, 31 Ocak tarihli toplantısında TK02/2023 sayılı karar uyarınca, 1 Mayıs’a kadar..

Gönyeli-Alayköy Belediyesi yapı denetimine başlıyor
Son Güncelleme: Whatsapp

Gönyeli-Alayköy Belediyesi, 1 Mayıs itibarıyla “Yapı Denetim Sistemini” uygulamaya başlıyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gönyeli-Alayköy Belediyesi Belediye Meclisi, 31 Ocak tarihli toplantısında TK02/2023 sayılı karar uyarınca, 1 Mayıs’a kadar inşaat ruhsatı almadan inşaatı başlamış tüm yapı sahiplerinin tapudan onaylı mevcut durum krokisi (sınır ihlali olmadığını ispat edici belge) ile belediyeye inşaat ruhsatı için başvurmaları gerektiği kararını aldı.

Bu tarihe kadar başvurmayan tüm yapılarla ilgili gerekli işlemlerin Gönyeli Alayköy Belediyesi tarafından yapılacağı ve 51/95 sayılı Belediyeler Yasasının 97. maddesi uyarınca inşaat ruhsat harcının yüzde 10’u kadar ek ücret alınacağı duyuruldu.

Açıklamada, daha ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşların Gönyeli Alayköy Belediyesi İmar Şubesi’ne başvurabileceği belirtildi.

BRTK

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.