GİAD’dan hükümet eleştirisi

Kuzey Kıbrıs Genç İş Adamları Derneği kesinti ve vergilere ilişkin yasa gücünde kararnamenin ülkedeki alım gücünü azaltmasından ve devletin yapmakla sorumlu olduğu konuları halka yüklemesinden dolayı “doğru bulmadıklarını” açıkladı. Dernekten..

GİAD’dan hükümet eleştirisi
Son Güncelleme: Whatsapp

Kuzey Kıbrıs Genç İş Adamları Derneği kesinti ve vergilere ilişkin yasa gücünde kararnamenin ülkedeki alım gücünü azaltmasından ve devletin yapmakla sorumlu olduğu konuları halka yüklemesinden dolayı “doğru bulmadıklarını” açıkladı.

Dernekten yapılan açıklamada, kararnamenin amacı olarak açıklanan kayıpların giderilmesi, depremde zarar gören kişilerin tazmininin ve/veya rehabilitasyonlarının ve/veya her türlü ihtiyaçların karşılanması ve ilerleyen süreçte ortaya çıkabilecek zaruri ihtiyaçların giderilebilmesi konularıyla ilgili Kıbrıs Türk halkının maddi ve manevi olarak gücü yettiğince elinden geleni yaptığı ve yapmaya devam edeceğinden şüpheleri olmadığı kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Halkın gelirini zorunlu olarak azaltacak her adım ekonomimize zarar verecek ve bu yardım yapabilirliği azaltacaktır. Bu konuda hükümetimizin bağımsız kurumlarla ortaklaşa önce ihtiyaç olabilecek durumları ve miktarı analiz edip tüm şeffaflığıyla ortaya koyması şarttır.

Bu plan çerçevesinde çıkarılan ihtiyaçlara gerek sivil toplum örgütleri gerekse kenetlenmiş olan halkımız halihazırda maddi manevi gereken desteği yapmaya hazır olduklarını açıkça göstermişlerdir. Unutulmamalıdır ki, bağış kişisel irade ile yapılan bir eylemdir.”

BRTK

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.