Dışişleri’nden AP oturumunu sabote eden PKK’ye tepki!

15.02.2023 22:11 Haber Kaynağı: DHA Terör örgütü PKK yandaşları, Avrupa Parlamentosu’nda (AP) devam eden oturumu, terörist başı Abdullah Öcalan’ın posterlerini açarak ve sloganlar atarak sabote etti. Fransa’nın Strazburg şehrinde Avrupa Parlamentosu’nda (AP)..

Dışişleri’nden AP oturumunu sabote eden PKK’ye tepki!
Son Güncelleme: Whatsapp

Terör örgütü PKK yandaşları, Avrupa Parlamentosu’nda (AP) devam eden oturumu, terörist başı Abdullah Öcalan’ın posterlerini açarak ve sloganlar atarak sabote etti.

Fransa’nın Strazburg şehrinde Avrupa Parlamentosu’nda (AP) Genel Kurul oturumları devam ederken, ziyaretçi balkonuna gelen bir grup terör örgütü PKK destekçisi AP’de devam eden ekonomi konulu oturumu sabote etti. Terörist başı Abdullah Öcalan’ın posterlerini açarak sloganlar atan terör örgütü yandaşları, oturumun askıya alınmasına neden oldu. Genel Kurul salonunda bağırmaya ve slogan atmaya başlayan grup ardından cam balkonda eyleme devam etti. AP güvenlik birimleri eylemcilere müdahale etti, ancak camların kırılma riski ve yaralanma tehlikesine karşı AP üyeleri salondan çıkarıldı.

AP Başkanı Roberta Metsola eyleme sert tepki gösterdi. Güvenliğin sağlanmasının ardından yeniden başlatılan oturumu açan Metsola, “Bildiğiniz gibi bu sabah Genel Kurulda bir güvenlik sorunu yaşadık. Şahıslar parlamentoya ziyaretçi olarak girdiler. Misafirlere ayrılan kısımda bir gösteri yaptılar ve dışarı çıkma emirlerini dikkate almadılar. Bu gösteri sırasında ciddi yaralanma riski vardı ama bu olmadı. Sonuç itibariyle tüm göstericiler AP binasını terk etti. Güvenlik servisimiz harika çalıştı. Zor şartlarda başarılı bir iş çıkardılar’’ dedi.

DIŞİŞLERİ’NDEN TEPKİ

Dışişleri Bakanlığı söz konusu olaya ilişkin, “Bugün terör örgütü PKK iltisaklı bir grubun, Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurul toplantısı sırasında gösteri düzenlediği ve yasama faaliyetlerini sabote ettiği görülmüştür. Terör örgütü PKK ile iltisaklı şahısların AP’ye bu kadar rahat girebilmeleri ve istedikleri gibi gösteri yapabilmeleri kabul edilemez. Bu şahıslara hemen müdahale edilmemesi ise ayrı bir garabettir. Şiddetle kınadığımız bu eylem, Avrupa Birliği’nin ve onun özelinde AP’nin terörle mücadeledeki aczini ve samimiyetsizliğini gözler önüne sermektedir.” açıklamasında bulundu.

Kaynak : CNNTürkce

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.