Depremzede hekimler: Arama kurtarma çalışmalarına son verilmesin

* Fotoğraf ve Kaynak: İstanbul Tabip Odası Haberin İngilizcesi için tıklayın Mesleki faaliyetlerine Hatay’da devam eden bir grup hekim, bugün Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Hastanesi önünde açıklama yaparak arama..

Depremzede hekimler: Arama kurtarma çalışmalarına son verilmesin
Son Güncelleme: Whatsapp

* Fotoğraf ve Kaynak: İstanbul Tabip Odası

Haberin İngilizcesi için tıklayın

Mesleki faaliyetlerine Hatay’da devam eden bir grup hekim, bugün Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Hastanesi önünde açıklama yaparak arama kurtarma faaliyetlerinin devam etmesi gerektiğini söyledi.

İstanbul Tabip Odası, Hataylı hekimlerin çağrısını “Bu sese kulak verin,” diye duyurdu.

Dokuzuncu günde dahi enkazdan kurtarılan insanların hayati fonksiyonlarının çok az etkilendiğini gördüklerini söyleyen Hataylı depremzede hekimler, şöyle dedi:

“Hatay’da bulunan depremzede doktorlar olarak enkaz çalışmalarının durdurdulacağına dair duyumlar alıyoruz. Sahada dolaştığımız zaman da çalışmaların inanılmaz derecede yavaşladığını ve bazı yerlerde sonlandırıldığını görüyoruz.

Dördüncü haftaya kadar yaşama şansı

“Tıp hekimleri olarak dokuzuncu günde enkazdan kurtarılan ve hayati fonksiyonlarının çok az etkilendiğini gördüğümüz insanlarla karşı karşıyayız.

“Bir çocuğun hayatı, bir insanın hayatı dünyanın tüm varlıklarından önemlidir. Hâlâ kurtarılmayı bekleyen insanlar var. Tüm tıp bilgimizle söylüyoruz ki deprem sonrası dördüncü haftaya kadar yaşam üçgeninde hayat fonksiyonları devam edebilir. Arama kurtarma faaliyetleri devam etmeli, bir canlıyı, bir insanı bile ölüme terk etmemeliyiz.”

(TY)

Kaynak : bianet.org

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.