Demirtaş’tan, “dayanışmayı büyütme” vurgusu: Birbirimizin elini daha da sıkı tutma zamanıdır, bu yıkımdan beraber çıkacağız

Edirne F Tipi Cezaevi’nde 6 yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, deprem bölgesindeki gönüllü yardım faaliyetlerine dikkati çekerken, “Şimdi hiçbir şekilde durmadan dayanışmayı büyütme zamanıdır. Birbirimizin..

Demirtaş’tan, “dayanışmayı büyütme” vurgusu: Birbirimizin elini daha da sıkı tutma zamanıdır, bu yıkımdan beraber çıkacağız
Son Güncelleme: Whatsapp

Edirne F Tipi Cezaevi’nde 6 yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, deprem bölgesindeki gönüllü yardım faaliyetlerine dikkati çekerken, “Şimdi hiçbir şekilde durmadan dayanışmayı büyütme zamanıdır. Birbirimizin elini daha da sıkı tutma zamanıdır” dedi.

10 ili etkileyen, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından arama-kurtarma ve yardım faaliyetleri devam ederken, Demirtaş, bölgedeki tanınmayan gönüllü grupların çabasına dikkati çekti.

“Sağ olsunlar, var olsunlar”

Demirtaş, Twitter’dan yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

Depremzedeler için kim, nerede, ne yapıyorsa minnettarız, teşekkür ediyoruz. AHBAP’a, AFAD’a, sağlık emekçilerine, madencilere, belediyelere, sendikalara, odalara, partilere, basın emekçilerine, güvenlik personellerine moral lazım. Sağ olsunlar, var olsunlar.

Bir de tanınmayan, bilinmeyen, görünürlükten uzak ama gönüllere yakın gençler var. İşte halkın bu evlatları köy köy her yerdeler, canla başla çalışıyorlar.

“Halkın öz gücünü harekete geçirdiler”

Öylesine hızlı ve güçlü bir çalışma yapıldı ki, ikinci gün Diyarbakır dışındaki illere de yardım ulaştırmayı başardılar. Belediyelere el konulmamış olsaydı çok daha iyisini yapabileceklerdi ama yılmadılar, pes etmediler, halkın öz gücünü harekete geçirdiler.

Kendine insanım diyenler el ele verdiler, kocaman bir yürek oldular. Kışkırtmalara kulaklarını tıkadılar, sadece işlerini yaptılar.

“Birileri kin kusmaya devan ederken…”

Birileri, eksikleri söyleyenler için defter tutmaya, kin kusmaya devam ederken onlar -10 derecede donmak üzere olanlara battaniye taşıdılar.

Şimdi hiçbir şekilde durmadan dayanışmayı büyütme zamanıdır. Birbirimizin elini daha da sıkı tutma zamanıdır. Yaralarımızı hep beraber saracağız, hep beraber çıkacağız bu yıkımdan. Zor olacak ama başaracağız.”

 

Kaynak : t24.com.tr

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.