Cumhuriyet yazarı Terkoğlu: Enkazdan kurtulanları iyileştirecek isim de Diyanetçi, üstelik işin içinde akrabalık ilişkileri de var

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, Göç, Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Destek Dairesi Başkanı Osman Etyemez’in geçmişinde Diyanet personeli olduğunu belirtti.  AKP milletvekili Halil Etyemez ile Osman Etyemez’in akraba olduklarını belirten Terkoğlu, kulislerde “Bakana bu kadro..

Cumhuriyet yazarı Terkoğlu: Enkazdan kurtulanları iyileştirecek isim de Diyanetçi, üstelik işin içinde akrabalık ilişkileri de var
Son Güncelleme: Whatsapp

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, Göç, Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Destek Dairesi Başkanı Osman Etyemez’in geçmişinde Diyanet personeli olduğunu belirtti. 

AKP milletvekili Halil Etyemez ile Osman Etyemez’in akraba olduklarını belirten Terkoğlu, kulislerde “Bakana bu kadro için ricacı oldu. Kadrosu uymuyordu. Kitabına uydurup Diyanet’ten Aile Bakanlığı’ndaki Afet İşleri ile ilgili dairenin başına aldırdı” diye konuşulduğunu söyledi.

Terkoğlu, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Günlerce, Afetlere Müdahale Genel Müdürü İsmail Palakoğlu’nun Diyanetçi olmasını konuşmuştuk. Enkazdan kurtulanları iyileştirecek isim de Diyanetçiydi. 

Devlete en büyük zararı, yüksek koltuklara oturmak için, eşi dostu dolduranlar veriyor. Devleti, “Nerede bu devlet” diye soranlar değil, elindeki balyozla kurumları parçalayanlar yıkıyor. Devleti, görev beklemeden milletini ayağa kaldıranlar değil, layık olanların yerine yandaşlarını oturtarak milletini sahipsiz bırakanlar parçalıyor.”

TIKLAYIN – AFAD’ın yönetim kadrosu: Diyanet uzmanı, eski Çubuk kaymakamı

Kaynak : t24.com.tr

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.