CHP’li Eren Erdem: Üstün hizmet madalyası verilmesi gereken yayın organlarına ceza yağdırılmasını kabul etmiyoruz!

Deprem gündemiyle ilgili yayınları gerekçe göstererek medya kuruluşlarına ceza veren RTÜK’e tepki gösteren CHP PM Üyesi Eren Erdem, “Cezayı bırakın; ilk 72 saatte; acil ihtiyaçları ortaya koyan bu yayınlara ödül..

CHP’li Eren Erdem: Üstün hizmet madalyası verilmesi gereken yayın organlarına ceza yağdırılmasını kabul etmiyoruz!
Son Güncelleme: Whatsapp

Deprem gündemiyle ilgili yayınları gerekçe göstererek medya kuruluşlarına ceza veren RTÜK’e tepki gösteren CHP PM Üyesi Eren Erdem, “Cezayı bırakın; ilk 72 saatte; acil ihtiyaçları ortaya koyan bu yayınlara ödül verilmelidir” dedi.

RTÜK, Maraş merkezli depremlerde yayın yapan Halk TV, FOX TV ve TELE1’e ceza yağdırdı. Habertürk, Halk TV, Tele1, KRT, Flash Haber gibi kanallar sayesinde çok can kurtarıldığının altını çizen Erdem, “Çünkü ilk günler iletişim sıfırdı! İnternet ve telefon yoktu! Gerek Belediyeler, gerek gönüllüler hareket planını büyük ölçüde ekranlardaki gerçeklere göre planladı. Örneğin, Antakya’ya Mehmet Akif Ersoy hemen herkesten önce ulaştı. Akademi Hastanesi arkasında kurtarılan her canda, onun yayınlarının emeği var. Hınçla hakaret ettiğiniz, cezalar kestiğiniz bu kanalların yayınları; arama kurtarma için ciddi yönlendirici oldu” dedi.

Erdem, “Eğer medya A HABER muadili yapılardan müteşekkil olsaydı, bölgeye yönelik ihtiyaçlardan kimsenin haberi olmayacak; gereksiz bir “gereken yapıldı” kampanyasından kaynaklı devasa felaketler oluşacaktı. Gerçekleri veren TV’ler bunu engellemiş oldu. Telefonlar çalışmıyor, internet çekmiyordu. O koordinasyon krizi içerisinde, saydığım kanalların yayınları yol gösterici ve organize edici oldu. Kim nereye ne gönderecek, en azından bu konuda kafalar netleşti. Bu noktada ilgili kanallar muhteşem iş çıkardı!” ifadelerini kullandı.

Erdem, “Tüm kadrolarına ‘millete üstün hizmet madalyası’ takılması gereken bu televizyonların bir kısmına ceza yağdırılması, sinirlerimizi inanılmaz Cezayı bırakın; ilk 72 saatte; acil ihtiyaçları ortaya koyan bu yayınlara ödül verilmelidir. Dolayısıyla, bölgede mücadele edenleri sayarken; Mehmetçiğimizin, polisimizin, kurtarmacılarımızın, madencilerimizin, gönüllülerimizin yanına; gerçeklerin peşinde koşan gazetecilerimizinde yazılması gerekir. Çok can kurtardılar. Asla unutulmayacaklar…” dedi.

Kaynak : t24.com.tr

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.