Akşener’den seçim tarihi açıklaması: ‘Bence zamanında yapılacak’

Türkiye’de 6 Şubat depremlerinin ardından Diyarbakır’a giden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener seçim tarihi konusunda açıklamalarda bulundu.  Yıkılan apartmanlardan bazılarını ve depremzede çadırlarını gezen Akşener seçimlerin zamanında yapılıp yapılmayacağına ilişkin bir..

Akşener’den seçim tarihi açıklaması: ‘Bence zamanında yapılacak’
Son Güncelleme: Whatsapp

Türkiye’de 6 Şubat depremlerinin ardından Diyarbakır’a giden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener seçim tarihi konusunda açıklamalarda bulundu. 

Yıkılan apartmanlardan bazılarını ve depremzede çadırlarını gezen Akşener seçimlerin zamanında yapılıp yapılmayacağına ilişkin bir soru üzerine “Bence yapılacak” yanıtını verdi.

Depremzedelere ve yakınlarına geçmiş olsun dileğinde bulunan İYİ Parti lideri, başsağlığı ve sabır diledi, dua okudu.

Partisinin il başkanlığı binasının da bulunduğu merkez Yenişehir ilçesinde basın mensuplarına konuşan Akşener, depremlerin ardından üniversitelerde yüz yüze eğitime ara verilmesine ilişkin tepkisini de dile getirerek, “Derhal bu karardan vazgeçin. Üniversite öğrencilerinin üniversitelerinde yüz yüze eğitim görmesinin önünü açın” dedi.

“6-10 kişiyi bir yurt odasına sığdırma kararı yanlıştır, vazgeçilmelidir”

Depremler sonrası KYK yurtlarına ailelerin yerleştirilmeye başlandığını söyleyen Akşener, şöyle konuştu:

“Bulunduğum her şehirden seslendim. Bugün de Diyarbakır’dan sesleniyorum, aile mahremiyetimize göre 6-10 kişiyi bir yurt odasına sığdırmak mümkün değil, doğru değil. Derhal bu karardan vazgeçilmelidir. İstanbul’da finans merkezi diye bomboş duran bir yer var. 100 bin insanın yaşayabileceği bir yer. Derhal orası deprem bölgesinden tahliye edilen kardeşlerimizin yaşayacağı bir alan haline getirilmelidir.”

“YÖK Başkanı rektörlere, yöneticilere bir talimat verdi; ‘Asla yüz yüze eğitim olmayacak.’ diye. Pilotluk eğitimi gören bir öğrenci grubunun pratik yapması gerekiyor. Rektörlere yanlış talimat veren bir YÖK Başkanı’ndan bahsediyorum. İkincisi tıbbiyede okuyan çocuklarla ilgili sorulan bir soru. Hastanede görev yapan bu çocuklar, hastanede de görev yaparlar, eğitimlerini öyle yaparlar. Hocasıyla hasta bakarlar. YÖK Başkanı’nın talimatına göre öğrenci hoca ile yan yana gelmeyecek. Sayın Erdoğan’a Diyarbakır’dan sesleniyorum; derhal bu karardan vazgeçin. Üniversite öğrencilerinin üniversitelerinde yüz yüze eğitim görmesinin önünü açın.”

Kaynak : euronews

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.