Air France Transavia’yı büyütme projesini askıya aldı mı?

24 Eylül 2014 Air France havayolları, bütçeye uygun fiyatla seyahat olanağı sağlayan Transavia‘yı genişletme planlarından vazgeçildiği haberlerini yalanladı. Air France pilotları Transavia anlaşmazlığı nedeniyle 10 gündür grevde. Fransa Ulaştırma Bakanı..

Son Güncelleme: Whatsapp

Air France havayolları, bütçeye uygun fiyatla seyahat olanağı sağlayan Transavia‘yı genişletme planlarından vazgeçildiği haberlerini yalanladı. Air France pilotları Transavia anlaşmazlığı nedeniyle 10 gündür grevde.

Fransa Ulaştırma Bakanı Alain Vidalies, RMC’ye yaptığı açıklamada “yönetimin Transavia Avrupa projesinden vazgeçtiğini” bildirmişti.

Air France ise bu bilgiyi, “fazlaca erken yapılmış bir açıklama” olarak niteledi ve sadece, planların askıya alınmasının önerildiğini kaydetti.

Air France pilotlarının grevi, şirkete günde 15 milyon euroya mal oluyor.

Anlaşmazlık, Transavia’daki ücretlerin Air France’ın ana faaliyetlerine kıyasla daha düşük olacağından kaygı duyulması yüzünden doğdu.

Air France-KLM ortaklığına ait olan Transavia havayolları, halen 30 uçakla faaliyet gösteriyor. Havayolu 2013’te 6,5 milyon yolcu taşıdı.

Air France, Transavia’yı büyütmeyi ve kendi bünyesindeki bazı çalışanlarını bu havayoluna aktarmayı tasarlıyor.

Bu ayın başlarında Air France, 2017 yılına dek Transavia ile taşıdığı yolcu sayısını ikiye katlamayı ve Avrupa dışına da sefer yapmayı hedeflediğini açıklamıştı.

Pazartesi günü Air France, Transavia’yı büyütme planlarını dondurmayı önermiş, ancak pilotlar sendikası SNPL bunu bir oyalama olarak niteleyip öneriyi reddetmişti.

Kaynak : BBC Türkce

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.