ADD depremzedeler için çalışıyor

ADD Genel Başkanı Mustafa Hüsnü Bozkurt, Genel Başkan Yardımcısı Safa Yenice ve Genel Sayman Basri Gürsoy ile deprem bölgesini ziyaret etti. Yayınlanma: 22 Şubat 2023 – 02:00 ..

ADD depremzedeler için çalışıyor
Son Güncelleme: Whatsapp

ADD Genel Başkanı Mustafa Hüsnü Bozkurt, Genel Başkan Yardımcısı Safa Yenice ve Genel Sayman Basri Gürsoy ile deprem bölgesini ziyaret etti.


Yayınlanma:
22 Şubat 2023 – 02:00


Abone Ol

google-news

17 Şubat 2023 Cuma sabahı başlayan, 11 il ile 23 ilçe ve beldeyi kapsayan ve 4 gün süren Deprem Bölgesi Çalışması’nı tamamlayan ADD bir basın bildirisi yayımladı. 

ADD’nin tüm gücüyle deprem bölgesi için çalışmalarını sürdüreceği belirtilen açıklamada, “Depremde yitirdiğimiz yurttaşlarımıza rahmet, ailelerine sabır ve metanet, yaralılarımıza şifa, ülkemizi yönetenlere de akıl ve bilim yolundan ayrılmama iz’an ve kararlılığı diliyoruz. Ulusumuzun başı sağ olsun” denildi.

15 günlük süreçte deprem bölgesinde yapılan çalışmalar şu şekilde özetlendi:

  • Depremin ilk saatlerinde 1 iş makinesi ve ekip ile Kahramanmaraş’ta, 3 iş makinesi ve ekipleri ile de Adıyaman’da arama kurtarma çalışmalarına başlanmış, Kahramanmaraş’ta 5, Adıyaman’da da yine 5 depremzede enkazdan kurtarılmıştır.
  • Şanlıurfa’da 200 depremzedenin barınması için şube başkanımız tarafından temin edilen inşaatı yeni tamamlanmış bir apartman AFAD ile koordine edilerek hizmete sunulmuştur.
  • Kahramanmaraş’ta 2000 depremzedeye günde 3 öğün sıcak yemek sunan 3. aşevimiz hizmete açılmıştır.
  • 28 adet kadın ve erkek seyyar tuvalet Adıyaman, Kahramanmaraş, Türkoğlu ve Pazarcık’taki çadır kent alanlarına yerleştirilmiştir.
  • Çeşitli giyim, gıda, hijyen ve diğer temizlik ürünlerinin Adıyaman, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa bölgelerine dağıtımı sürmektedir.

İlgili Haberler

ADD, deprem bölgesinde

ADD’den ‘Yılın Atatürkçüsü’ Ödülü

Kaynak : Cumhuriyet

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.