ABD küresel petrol arzını dengelemek için petrol rezervlerini kullanacak

ABD Enerji Bakanlığı sözcüsü, ülkenin Stratejik Petrol Rezervinden (SPR) planlanan 26 milyon varil ham petrol satışına devam edeceğini söyledi. Sözcü, hamlenin Kongre tarafından zorunlu kılındığını ve mevcut mali yıl için 2015..

ABD küresel petrol arzını dengelemek için petrol rezervlerini kullanacak
Son Güncelleme: Whatsapp

ABD Enerji Bakanlığı sözcüsü, ülkenin Stratejik Petrol Rezervinden (SPR) planlanan 26 milyon varil ham petrol satışına devam edeceğini söyledi.

Sözcü, hamlenin Kongre tarafından zorunlu kılındığını ve mevcut mali yıl için 2015 yılında yürürlüğe giren bütçe direktiflerine uygun olduğunu söyledi.

Yatırım uzmanından ABD enflasyonu ile ilgili endişelendiren tahmin

Yatırım uzmanından ABD enflasyonu ile ilgili endişelendiren tahmin

Açıklama, Rusya’nın Batı yaptırımlarına misilleme olarak önümüzdeki ay petrol üretimini günde 500.000 varil veya yaklaşık yüzde 5 oranında azaltma planlarını açıklamasının ardından geldi.

Geçen yıl Biden yönetimi, artan yakıt fiyatlarını dizginlemek amacıyla SPR’den 180 milyon varil rekor düzeyde ham petrol satmıştı. Ülkenin acil durum stoğu şu anda 1983’ten bu yana en düşük seviyede. Açıklanan satış, rezervleri yaklaşık 345 milyon varile indirecek.

Price Futures Group analisti Phil Flynn, “Biden, yazın benzin fiyatlarındaki artışı önlemek için SPR varillerini önden dolduruyor. Biden yönetimi arasında gaz fiyatlarının galonu 4 dolara geri döndüğüne dair artan endişeler var ve başkanın almak zorunda kalacağı siyasi hararetten korkuyor” dedi.

Kaynak : CNN

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.